Môj muž ma na začiatku od nosenia odhováral, teraz nosí

Uverejnené  21. máj 2015

 

 

Viete to ako to chodí: "dočkaj času ako hus klasu" sa hovorí alebo aj "trafená hus zagága" :-D. A tak to bolo aj s mojím mužom. Na začiatku, keď som sa začala o nosení čo len zmieňovať, bolo plno rečí, prečo do toho neísť, že aké je to zbytočné, aká ďalšia nepotrebná vec v domácnosti.

 

Lenže naše milé a drahé stvorenie si žiadalo často na rúčky a nosiť vo vertikálnej polohe. Veľakrát ani to nepomohlo pre upokojenie toho malého chrústika. Naviac dlho mi trvalo, kým som zistila, že to malé stvorenie má skrytý reflux a vďaka prvej stránke o dojčení som natrafila na šatku. Tu je na ňu odkaz.

Netrvalo dlho a šatka musela u nás byť. Je pravda, že mi trošku trvalo a nechala som ju v kúte sedieť, kým som reálne dostala odvahu prvýkrát to malé stvorenie naviazať. Ale potom som sa dala na to a dcérka zrazu pokojne spinkala v mojom náručí a krásne si odfukovala. Zrazu vedela potiahnuť aj dlhšie a nebudila sa po niekoľkých minútach, ako to bolo zvykom, keď ležala na rovnej podložke. Pôsobenie gravitácie na trávenie, mamkinej náruče, tepla, tlkotu srdca, to všetko zrazu boli tie nepísateľné krásne zážitky z nášho spoločného jednoduchého BYTIA.

 

Trafená hus zagágala...

A trafená hus zagágala :-D Môj muž zrazu videl, že tam, kde chcel argumentovať, tam na tú krásu a harmóniu slová nestačia. Že to je niečo, čo sa slovami často nedá popísať. Je to ten najlahodnejší a najslastnejší pocit z naviazaného dieťatka, ktorý jednoducho musíte zažiť. Slovami sa to nedá napísať.

 

Netrvalo dlho a malú som mu na jeho telo doslova "obmotala" a nosenie si ho "namotalo". To prvé naviazanie bolo s cieľom okúsiť tú vzájomnú blízkosť. No viete, je to ako s dobrým koláčikom: keď si doň zahryznete a chutí vám, tá chuť na neho vám rastie. Vtedy pochopil, aké je to krásne mať tento malý uzlíček na svojej hrudi. Už som nemusela "súkať" ako z rukáva všetky tie logické argumenty, ktoré som mala naštudované aj kvôli môjmu neveriacemu mužovi. Stačilo tento nádherný pocit z uviazania a všetky pochybnosti sa rozplynuli v jeden prchavý obláčik. A keby ste ho videli, aký bol hrdý, nosieval sa často ako taký páv, keď sa okoloidúci obdivuhodne na neho pozerali.

 

Nosenie naše každodenné

Odvtedy sa nosenie stalo súčasťou našich každodenných aktivít a na výletoch bol zvyčajne práve tata ten, kto tento náš malý prírastok nosil pri sebe. Najprv na bruchu a dnes je to už na chrbte. Samozrejme chlapi zväčša preferujú praktickosť a tak do výbavy pribudol ergonomický nosič. Lenže babuľa veľmi rýchlo rástla a v porovnaní s rovesníkmi nadobúdala rýchlo aj na váhe. Jeden nosič sme museli vymeniť za pevnejší a nosnejší. Náš malý obrík sa totiž vždy pohyboval na hornej hranici štatistických ukazovateľov výšky a hmotnosti :-D To časom znamenalo, že nosenie sa vplyvom veľkej váhy našej baby stalo výhradnou záležitosťou môjho muža. A dnes je to náš neskutočný pomocník pri našich prechádzkach po lese, aj keď nosenec už zvláda aj dlhšie pešie trasy.  No nôžky sa občas unavia, občas pobolievajú, niekedy si je fajn aj zdriemnuť na tatkovom chrbte. Keby som mu vtedy na začiatku povedala, že bude tak intenzívne nosiť, asi by ma vysmial. Ale včera nie je dnes, že ;-).

 

Takže nesnažte sa toho vášho presviedčať argumentmi, jednoducho choďte na vec a uviažte si, umiestnite si to svoje dieťatko. Vďaka vašej pohode, ktorú budete vyžarovať, skoro pochopí vašu lásku k noseniu a skoro sa namotá ;-)

 

 

Ak chcete zistiť o nosení viac, knižka o nosení detí je vám vždy k dispozícii zdarma po vyplnení formulára nižšie

 

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor