Prečo nosenie milujem

Uverejnené 19. október 2014


Nosenie som vo svojej plnej kráse objavila s narodením mojej dcérky v lete 2011. Už pri pohľadoch na mamičky nosiace svoje drobátka som cítila príjemné šteklenie vo vnútri a intuitívne som verila, že to je nádherná príležitosť byť spolu s dcérkou v jednom spojení. Však deväť mesiacov som ju nosila v brušku, bude to nádherné predĺženie tohto obdobia. Bude to zas to krásne bruško, ktoré som si tak často v tehotenstve hladkala a budem môcť zasa svoju dcérku mať pri sebe, v mojom bezpečí.

Tie prvé pokusy možno boli nezdarilé, ale cvikom a častejším viazaním sa mi zručnosť dostala do ruky. Rýchlo som sa do nosenia zamilovala. O to viac, že dcérka si po naviazaní po krátkom čase krásne na mne odfukovala a ja som jej prítomnosť cítila celým mojím telom. Od toho dňa som si ten krásny pocit naviazaného dieťatka už nedala ujsť. S nosením som zažila nádherné pocity, úsmevné príhody a strašne veľa zábavy. Aké sú teda dôvody prečo nosenie milujem a prečo ho budete milovať i vy?

 

Aké sú teda tie moje dôvody?

Vďaka noseniu sa mi dcérka upokojila, nakoľko cítila bezpečie a istotu vonkajšej maternice.

Nosenie umožňuje dieťaťu nakojenie vždy podľa jeho vlastných potrieb.

Nosenie podporuje laktáciu vďaka vzájomného zahrievania a pocitu šťastia matky.

Nosenie nám umožňuje ľahšie zvládať problematickejšie a zdravotne zaťažkávajúce obdobia.

Spánok dcérky bol hlbší a omnoho dlhší počas nosenia.

Nosenie ma vždy upokojovalo.

Nosenie naplňuje všetky potreby dieťaťa od psychomotorických až po emociálne a neverbálne.

Nosenie je pohodlné.

Ergonomické nosenie je fyziologické, prispieva k optimálnemu rozvoju dieťaťa.

Nosenie vzdeláva nosenú ale aj nosiacu osobu prostredníctvom zážitkov a pocitov, ktoré by ináč nemali možnosť zažiť.

Nosenie zbližuje.

Nosenie dáva dieťaťu poznanie, že nie je v podradenej ani nadradenej pozícii, ale je na jednotnej úrovni s rodičom vďaka vnímania sveta z vizuálnej úrovne dospelého.

Nosenie rozvíja neverbálnu a verbálnu komunikáciu.

Vďaka noseniu som v dobrej kondícii.

Nosenie prebúdza materské a rodičovské inštinkty.

Nosenie je aj pre oteckov, majú možnosť nadviazať bližší vzájomný kontakt a pochopia materinskú lásku, keď mamička nosila svoje dieťa v brušku.

Nosenie je neskutočne praktické, dokážete vďaka nemu vykonávať aj domáce práce.

Nosenie nám dáva krídla, nepozná schody a prekážky.

Nosenie je dostupné všetkým a pre všetky vekové kategórie.

Nosenie nám dáva voľné ruky.

Nosiaca tradícia sa dedí.

Nosiace pomôcky sú skladné a ľahko presúvateľné.

Nosenie je pestré, môžete si vybrať pomôcku na nosenie podľa vlastnej vôle a chute.

Nosenie je variabilné vďaka rôznym technikám nosenia. 

Nosenie je pestrofarebné.

Nosenie je veselé.

Nosenie je neskutočná zábava.

 

Aká je moja rada pre vás?

Nosenie je spôsob nášho nastavenia sa a napojenia sa na dieťa. Každé dieťa je jedinečné a individuálne. Je len na nás rodičov, nakoľko budeme svoje deti prijímať v ich vlastnej podstate a s nepodmienenou láskou. Ak im svoje srdce otvoríme, jasne nám dajú najavo, čo potrebujú. Lebo len keď otvoríme srdce a myseľ, budeme načúvať svoje deti s láskou, vtedy dokážeme nádherne súznieť s našimi najmenšími. Pretože deti nepotrebujú vychovávať, deti potrebujú naše pochopenie a lásku.

A vtedy prichádzajú veľké zmeny, vtedy sa nám darí mazať zlé nastavenia našich vzorcov chovania sa voči sebe a voči deťom. Vtedy zistíme, že nevychovávame my deti, ale deti nás.... Vtedy spolu rastieme a vzájomne sa obohacujeme. Ak to takto cítite, tak nosenie je cesta pre vás. Poďte na ňu spolu so mnou vykročiť, táto cesta je veľmi vzrušujúca a veľmi zábavná.

 

Nosenie je láska, keď mu raz podľahnete, už neprestanete ;-) 

 

Ak chcete zistiť o nosení viac, knižka o nosení detí je vám vždy k dispozícii zdarma po vyplnení formulára nižšie

 

nosenie detí, nosení detí, fyziologické, ergonomické, nosič, nosiče detí, nosítko, ergonomický nosič, baby šatka, šatka, baby šatky, šátek, šátky, elastická šatka, vak, baby vak, šatkovak, ring sling, sling, mei tai, klokanka, turistický nosič, zásady nosenia detí, správne nosenie, polohy nosenia, úväzy, úvazy, video, návody, návod, viazanie, návody na vázání, vazani satku, diskusie, fórum, rady, poradňa, poradne, kurzy nosenia, deti, dieťa, dieta, dieťatko, detské, bábätko, babatko, babetko, babatka, bábätka, baby, bábo, Hoppediz, Amazonas, Storchenwiege, Didymos, Girasol, Sanami, Nati, Moby, Mam, Manduca, Ergo, Patapum, Bondolino, Liliputi, Kibi, mamičky, mamicka, mama, žena, matka, otec, tato, rodinka, rodina, tehotná, tehotenstvo, materstvo, dojčenie, polohy dojčenia, polohy pri kojení, kojenie, nosíme deti, nosme deti, nosme sa, nosíme sa, nosenie na rukách, nosiť na rukách, adopcia, pestúnska starostlivosť, náhradná starostlivosť, adoptované deti, handicap, zdravotné postihnutie, handicapované deti, inak obdarované, telesné, mentálne, viacnásobné, zrakové, sluchové, chronické, postihnutie, poruchy, vady, klokankovanie, kangaroo care, kangaroo mother care, skin to skin, koža na kožu, klokania metóda, kenguria starostlivosť, K-starostlivosť, predčasne narodené, prematúrny, prematúrne, novorodenec, inkubátor